۱۰شهرگرانقیمت جهان برای شروع زندگی

شنبه, ۲۷ مرداد ۱۳۹۷، ۰۹:۵۰ ق.ظ
  • نویسنده : استادهاشمی
  • بازدید : [۲۲۶] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: حسابداری ,

10شهرگرانقیمت

۱۰شهرگرانقیمت جهان برای شروع زندگی

با وجود آن که شهرهای سوئیسی به گرانی معروفند اما برای زندگی در ماه اول در شهر دبی باید ۱.۵ برابر بیشتر از شهر زوریخ هزینه کرد!

بهگزارش سی ان بی سی، در رده بندی ۱۰ شهر گران قیمت جهان برای شروع زندگی، دبی در صدر قرار دارد. در این رده بندی شاخصه های هزینه صدور ویزا برای اقامت حداقل یک ساله، متوسط اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، هزینه تخمینی غذا و هزینه حمل و نقل مد نظر قرار گرفته‌اند. موسسه ” نستپیک” که این تحقیق را انجام داده است ۸۰ شهر گران قیمت جهان را بر این اساس رده بندی کرده است.  

۶ شهر از ۱۵ شهر گران قیمت جهان در آسیا قرار گرفته اند. ۵ شهر اروپایی و ۴ شهر نیز در آمریکا قرار گرفته‌اند. بر این اساس گران ترین شهرهای جهان برای شروع زندگی در ماه نخست به ترتیب عبارت اند از:

 

۱-دبی-امارات: در این شهر هزینه زندگی در ماه اول معادل ۴۲۵۸.۶۸ دلار تخمین زده شده است که ۲۱۲۵.۷۲ دلار آن مربوط به صدور ویزا، ۱۳۴۱.۴۹ دلار مربوط به اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، ۵۳۱.۵۱ دلار متوسط هزینه مواد غذایی تخمینی و ۶۹.۱۴ دلار هزینه حمل و نقل است.

۲-اوکلند-نیوزلند:  در این شهر هزینه زندگی در ماه اول معادل ۴۰۰۲.۷۶ دلار تخمین زده شده است که ۲۱۵۹.۴۶ دلار آن مربوط به صدور ویزا، ۹۲۴.۷۲ دلار مربوط به اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، ۶۹۴.۳۴ دلار متوسط هزینه مواد غذایی تخمینی و ۱۰۴.۶۶  دلار هزینه حمل و نقل است.

۳- سان فرانسیسکو-آمریکا: در این شهر هزینه زندگی در ماه اول معادل ۳۷۶۸.۶۸  دلار تخمین زده شده است که ۱۸۸.۷۵  دلار آن مربوط به صدور ویزا، ۲۳۷۹.۵۴  دلار مربوط به اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، ۱۰۱۳.۵۳  دلار متوسط هزینه مواد غذایی تخمینی و ۷۴.۰۴  دلار هزینه حمل و نقل است.

۴- نیویورک- آمریکا: در این شهر هزینه زندگی در ماه اول معادل ۳۳۷۴.۲۱  دلار تخمین زده شده است که ۱۸۸.۷۵  دلار آن مربوط به صدور ویزا، ۲۰۰۴.۶۲ دلار مربوط به اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، ۹۴۰.۷۲  دلار متوسط هزینه مواد غذایی تخمینی و ۱۲۳.۲۳ دلار هزینه حمل و نقل است.

۵- لندن- انگلیس: در این شهر هزینه زندگی در ماه اول معادل ۳۲۰۷.۴۱   دلار تخمین زده شده است که ۸۱۰.۱۳  دلار آن مربوط به صدور ویزا، ۱۵۹۶.۹۰ دلار مربوط به اجاره یک آپارتمان یک خوابه کوچک، ۵۵۹.۸۲  دلار متوسط هزینه مواد غذایی تخمینی و ۱۶۸.۷۱ دلار هزینه حمل و نقل است.

ادامه مطلب

نظرات ارسال شده

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی